كسي كه خشنودي مردم را با اين كه خشم خدا در آن است بطلبد خداوند او...
» یادآوری کلمه عبور
 
 

> مقدمه نظام پیشنهادات

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) :لا مظاهرة احسن من المشاور)ة
هیچ پشتیبان و یاوری بهتر از هم اندیشی نیست. (بحارالانوار: جلد 74 - صفحه 63

یکی از نظامهای مدیریتی پویا که نقش بسیار مهمی در توسعه منابع انسانی ودر نتیجه در فرایند توسعه کلی یک سازمان دارد ، مدیریت  مشارکتی است . این نظام ، نظام همکاری فکری وعملی کارکنان یک مجموعه کاری با سطوح مختلف سازمانی است . در مدیریت مشارکتی کلیه افراد سازمان درباره روشهای حل مساله وارتقاء بهره وری سازمان فعالانه اندیشیده وحاصل آن را در قالب طرحها وپیشنهادها  به سازمان ارائه می کنند بدین طریق یک نظام همفکری وهم اندیشی برای رسیدن به اهداف سازمان به وجود می آید که به واسطه آن مدیریت سازمان از گنجینه غنی دانش ، تجارب ، طرحها واندیشه ها وراه حلهای ارائه شده توسط کارکنان برخوردار وبرای نیل به اهداف سازمان از آنها بهره می جوید .

از طرف دیگر انجام دادن هر فعالیتی بدست انسان هرگز کاملترین وبهترین شکل خود را ندارد وهمیشه این امکان وجود دارد که آن فعالیت با کارایی واثر بخشی بیشتری انجام شود . بر همین اساس پیشنهادهای کارکنان در هر سازمان با شرکا داوطلبانه افراد در فرایند تصمیم گیری از طریق ارائه نظراتی مفید وسازنده موجب جلوگیری از تمرکز وانباشتگی کارها خواهد شد وسازمان را از فعالیتهای روزمره ودست وپاگیر برای اجرای کارهای اساسی آزاد می کند .

بنابر این ، هدف اصلی از اجرای این نظام ، کسب پیشنهادهای مختلف کارکنان وارباب رجوع به منظور بهبود گردش کارها وفعالیتها می باشد که زمینه هایی همچون بهبود واصلاح فرایندهای ارائه خدمات ،  ارتقاء کیفیت خدمات وافزایش رضایتمندی ارباب رجوع را در بر خواهد داشت .

لذا از شما مخاطب گرامی دعوت به عمل می آید ، تابا ارائه پیشنهادهای سازنده وکاربردی خود ما را در دستیابی به اهداف سازمان فوق یاری نمایید .

شایان ذکر است به کارمندان وارباب رجوعان محترمی که پیشنهادهای خود را در اختیار دبیرخانه نظام پیشنهادها قرار می دهند جوایزی اهداء خواهد شد .

 

 

 

نگارنده:مدیر سایت
تاریخ آخرین بروز رسانی: 1395/01/16
بازدید:5637

 

سایر سایت های شرکت

آمار سایت

  • » بازدید امروز: 1,116
  • » بازدید دیروز: 1,784
  • » کل بازدید: 1,221,454
  • » تاریخ آخرین بروز رسانی: 1397/09/19 16:06:08

سال 1397

حمایت از کالای ایرانی